Haluk Levent ‘Ahbap’ İçin Yeniden Denetim Başvurusu Yaptı

Ahbap Derneği’nin kurucusu ve müzisyen Haluk Levent, derneğin tekrar denetlenmesi için İçişleri Bakanlığı’na başvurduklarını açıkladı.

Levent Twitter’da yaptığı açıklamada, aylar evvel denetlendiklerini lakin merakları gidermek ismine İçişleri Bakanlığı’na yine müracaat yaptıklarını söyledi.

Levent paylaşımında, “Spekülasyonlar sebebiyle, Ahbap’ın şeffaflığı için bağış yapan herkesin merakını gidermek ismine (her ne kadar aylar evvel denetlenmiş olsak da ) en yakın vakitte tekrar denetlenmek isteğimizi İçişleri Bakanlığı Dernekler Müdürlüğüne az evvel ilettik” sözlerini kullandı ⬇️

Ahbap Derneği’nde depremzedeler için toplanan bağışların 1 milyar lirayı geçmesinin akabinde iktidara yakın kimi kümeler derneği maksat almaya başlamıştı.

MHP başkanı Devlet Bahçeli bu süreçte, “Devletin yapamadığı ne vardır da ‘Ahbap’çılar, ‘Babala’cılar akbaba üzere kanat çırpmaktadır” tabirlerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, ‘Devletle eş koşmaya çalışan varsa da gereği yerine getirilir, getirilecektir‘ demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir