Hatay Valisi istifa etti: Büyüklerimin müsaadesiyle vekil adayı olacağım

Sarsıntının ağır yıkıma yol açtığı Hatay’ın Valisi Rahmi Doğan, Sivas milletvekili aday adayı olmak için misyonundan istifa ettiğini açıkladı.

Doğan, “Beş yıldır yürüttüğüm Hatay Valiliği vazifesinden, devlet büyüklerimin de müsaadeleri ile 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinde, memleketim Sivas’tan ‘aday adayı’ olmak üzere ayrılmış bulunmaktayım” dedi.

Doğan, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı:

“Hatay’da vazife yaptığım mühlet içerisinde Hatay’a ve Hataylılara hizmet etmek için canla başla çalıştım. Elimden geldiği, gücümün yettiği kadarı ile memleketimiz için hoş işler yapmaya uğraş ettim. Hataylı hemşehrilerim bu sürecin en büyük şahididir.

Görev yaptığım mühlet içerisinde; sel baskınları, orman yangınları, pandemi, İdlib’deki çatışmalar üzere birçok şiddetli olaya şahitlik ettim ve bu süreçleri layıkıyla yürüttüm. Son olarak yaşadığımız sarsıntı felaketi yüreğimde tanımı imkansız derin yaralar açtı. Ben de sizler üzere, eşimle birlikte yaşadım bu felaketi. Dostlarımı, çalışma arkadaşlarımı ve bu kadar vakit hizmet ettiğim bedelli hemşehrilerimi kaybettim. Bu hüzün ve derin ıstırabı ömrüm boyunca unutamayacağım.

Rabbimden vefat eden vatandaşlarıma rahmet diliyorum. Yerleri cennet olsun. Yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum.

Değerli hemşehrilerim;

Bugün prestiji ile Hatay’dan ayrılıyorum. Lakin kalbim ve gönlüm daima sizinle olacak. Nasip olur da milletvekili olursam, Hatay’ın “Onikinci Milletvekili” hissiyatıyla Hatay için de çalışacağımdan, Hatay’ın tekrar inşasında üzerime düşeni yapacağımdan asla kuşkunuz olmasın.

Bu his ve fikirlerle sizleri Allah’a emanet ediyor, hepinizi hürmet ile selamlıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir