MHP’li Kalaycı: 6’lı masaya Türk milletinin itimadı yok

 MHP Genel Lider Yardımcısı Mustafa Kalaycı, “HDP’nin, PKK’nın, FETÖ’nün ve muhasım dış güçlerin masa altında gizlendiği 6’lı masaya Türk milletinin itimadı asla yoktur. Bu masa kinin ve kifayetsizliğin masasıdır. Bunlar, ulusal birlik ve kardeşlik bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve mezhep temelli bölücülüğü kaşımanın hevesindeler” dedi.

MHP Genel Lider Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Konya’da Aziziye Kültür Merkezi’nde partisinin belediye liderleri, meclis üyeleri ve vilayet ve ilçe liderleriyle bir ortaya geldi. Partililere seslenen Mustafa Kalaycı, muhalefeti eleştirdi. Kalaycı, “HDP’nin, PKK’nın, FETÖ’nün ve muhasım dış güçlerin masa altında gizlendiği 6’lı masaya Türk milletinin itimadı asla yoktur. Bu masa kinin ve kifayetsizliğin masasıdır. Bunlar, ulusal birlik ve kardeşlik bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve mezhep temelli bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Suriye’de, Irak’ta, Libya’da, Karabağ’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Mavi Vatanda Türkiye’nin aktif uğraş gücünü, haklı ve legal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. Türkiye iktisadını kötülemenin peşindeler. Milletimize mevti gösterip sıtmaya razı etmeye çalışanların tek emeli yıkmaktır, tahrip etmektir, temellerimize dinamit koymaktır. Ancak başaramayacaklar, Türkiye’yi asla geçemeyecekler, cumhurun iradesini yenemeyecekler. Bizim zillete düşürülecek bir ülkemiz yoktur. Ülkemizi geriye götürmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Türkiye’nin yarınları aydınlıktır. 2023 ve takip eden yıllar Türkiye’nin dev üzere ayağa kalkışına sahne olacaktır. Bunu sağlayacak irade Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı ya istiklal ya mevt iradesinin mirasçısıdır. Cumhur İttifakı, Türkiye’ye sahip çıkan, Türk milletine hizmetkarlıkta hudut tanımayan inanmışlıktır. Cumhur İttifakı, Kızılelma seferberliğidir. Biz, bağımsız ve güçlü Türkiye’den tarafız. Biz, zalime yavuz, mazluma yunus olan tarafız. Biz, global oyunlara karşı ulusal duruştan tarafız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar cumhurbaşkanı seçileceğini söyleyen Mustafa Kalaycı kelamlarını şöyle tamamladı:

“Cumhur İttifakı’nın adayı muhakkak, kararı nettir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk milletinin takdiri ve tercihiyle tekrar Cumhurbaşkanı seçilecektir. Milliyetçi Hareket Partisi, oy oranı ve milletvekili sayısı prestijiyle daha da güçlenecektir. Dileğimiz, arayışımız ve uğraşımız bu doğrultudadır. Davetimiz, evvel ülkem ve milletim diyen herkesedir. Davetimiz, bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyen herkesedir. Davetimiz, ulusal birlik ve huzurlu yarınlara ulaşmak isteyen herkesedir. Davetimiz her insanımızı kardeş, her yöremizi aziz bilen herkesedir. Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek beşerim yok diyen her vatan evladıyla yolumuz birdir. Biz birlikte Türkiye’yiz diyen herkes bu milletin özbeöz evladıdır. Gidecek öteki bir yurdumuz yoktur. Sığınacağımız öteki bir toprak yoktur. Sırt döneceğimiz tek bir insanımız yoktur. Burası Türkiye Cumhuriyeti’dir. Biz daima birlikte Türk milletiyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir