Milli Ampute Futbolcu Barış Telli marka elçisi oldu

Ödeme teknolojileri alanında dünyanın önde gelen markalarından Mastercard’ın ‘umut elçisi’, Türkiye Ulusal Ampute Futbolcu Barış Telli oldu.

Telli, UEFA Şampiyonlar Ligi ana sponsoru Mastercard’ın, Türkiye finali boyunca yapılacak tüm bağlantı çalışmalarında ve hayata geçecek farklı projelerde marka elçisi olacak. Markanın, Telli ile birlikte yürüteceği kampanyaların birincisi, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali kapsamında gerçekleşecek.

İş birliği kapsamında, Telli’nin futbola başlama öyküsünden esinlenen yeni bir kampanya tanıtım sineması hazırlandı. Mastercard’ın UEFA Şampiyonlar Ligi Finali için kurguladığı görüntüde, ünlü futbolcu Barış Telli’nin hayat öyküsü ve futbol tutkusu aktarılıyor. Telli’nin hikayesinin “Beni ayağa kaldıran koltuk değneklerim değil, futboldu” vurgusuyla anlatıldığı sinemada, muvaffakiyete giden yolda umudun değeri, Kırıkkale’de dünyaya gelen küçük bir çocuğun kurallar ne olursa olsun vazgeçmeyerek futbolcu olma hayalini gerçekleştirmesi ile yansıtılıyor.

Mastercard Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama ve Bağlantıdan Sorumlu Lider Yardımcısı Yasemin Develioğlu Görgü yaptığı açıklamada, “Mastercard olarak 30 yıla yakın bir müddettir ana sponsoru olduğumuz UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’ne bu yıl İstanbul’da mesken sahipliği yapacağız. Final günü yaklaştıkça heyecanımız artıyor. Yeni marka elçimiz Barış Telli, çocukluğundan beri hayallerinden vazgeçmemesi, umudunu kaybetmeden, önüne çıkan tüm manileri tutkusuyla aşmasıyla bizleri çok etkiledi. Biz de onun öyküsünü daha geniş kitlelere ulaştırmak ve herkese tutkularına sahip çıkmaları konusunda ilham vermek istedik. Dünya üçüncülüğünü dört kere kazanmış olmasının yanı sıra bir kere de dünya ikinciliği başarısı ve ‘En Âlâ Oyuncu’ mükafatı bulunan Barış Telli’nin kıssasını final heyecanıyla buluşturmaktan memnunluk duyuyoruz.” dedi.

İş birliği ile ilgili hislerini paylaşan Barış Telli ise, “Küçük yaşlardan beri beni hayata bağlayan spor ve bilhassa futbol tutkum oldu. Futbol topunun peşinde koşarken birebir vakitte imkânsız diye bakılan hayallerimin peşinden koştum. Yaşadığım zorluklara ve hayatın karşıma çıkardığı tüm pürüzlere karşın asla umudumu kaybetmedim. Hayat herkesin karşısına farklı zorluklar çıkarır. Lakin uğraş etmekten vazgeçmediğimizde hayallerimize ulaşırız. Bu sayede ben de pek çok hayalimi gerçekleştirebildim. En büyük amaçlarımdan birisi de öykümü ve mesajımı paylaşabilmek, bilhassa de gençlere ve çocuklara örnek olabilmek, umut verebilmekti. Hatta bunun için öğretmen oldum. Artık de Mastercard sayesinde, dünyanın her köşesinden, çok daha fazla beşere mesajımı ulaştırabileceğime inanıyorum. Çok heyecanlıyım ve çok teşekkür ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir