Tefecilere emniyetten operasyon

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, toplumsal medya hesabından yaptığı duyuruda, 2 vilayette düzenlenen tefeci operasyonunda 15 kişinin yakalandığını açıkladı.

Ali Yerlikaya, patlaşımda şu tabirlere yer verdi;

“Ankara ve Kayseri’de tefecilere yönelik düzenlenen operasyonlarda 15 kuşkulu şahıs yakalandı. Halkımızı sömüren tefecilere de göz açtırmayacağız.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğümüzce tefecilere yönelik Ankara ve Kayseri’de düzenlenen operasyonlarda tefecilik hatası işleyen şüphelilerin: Mağdurlardan zorla çek ve senet aldıkları, aldıkları çek ve senetler hakkında icra takibi başlatarak haciz yoluyla mağdurların mal varlıklarını ele geçirdikleri, Mağdurlardan yüksek faiz karşılığı vermiş oldukları parayı tahsil etmek için işyerlerine ve ikametlerine giderek mağdurları baskı altına aldıkları ve tehdit ettikleri, 93 başka tefecilik olayında 107 mağdurdan birinci belirlemelere nazaran yaklaşık 30 Milyon Türk Lirası haksız yarar elde ettikleri, Kümeler halinde hareket eden şüphelilerin kendilerine faizli para talebi geldiğinde mağdurun ödeme açısından muteber olup olmadığını birbirlerine sordukları ve mağdurları birbirlerine yönlendirerek kendi alacaklarını bir öteki tefeciye borçlandırarak tahsil ettikleri tespit edilmiştir.

Eş vakitli düzenlenen operasyonlarda 15 ikamet ve 2 iş yerinde arama yapıldı. Aramalarda çok sayıda senet ve doküman ele geçirildi. Yakalanan 15 şüpheliden 5’i tutuklandı, 10’u hakkında isimli denetim kararı verildi. Operasyonu düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum.

Organize cürüm örgütleri ve çeteler üzere tefecilerin de nefeslerini keseceğiz hatada kibirlenenler karşılarında kolluk güçlerimizi ve aziz türk adaletini bulacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir