Yakında Türkiye’de! HUAWEI Mate 50 Pro uluslararası pazar için tanıtıldı

Yepyeni Mate 50 Pro, HUAWEI tarihinde şimdiye kadar yapılmış en güçlü amiral gemisi akıllı telefon ve Mate Serisi inovasyonunun doruk noktası. Taşınabilir fotoğrafçılık tecrübesi, genel performans ve şık lakin son derece güçlü tasarım açısından teknolojinin doruğunu temsil ediyor.

Amiral gemisi HUAWEI Mate 50 Pro, optik sistem, mekanik yapı, görüntüleme teknolojisi ve manzara işlemede değerli gelişmeleri içeren 10 düzeyli ayarlanabilir fizikî diyaframa sahip son teknoloji 50 MP Ultra Diyafram Kamerasına sahip. Ultra Diyaframlı Kamera, görüntü parlaklığını, ışık ve gölge detaylarını ve ayrıyeten soğuk ve sıcak karşılaştırmalarını eksiksiz ayarlamak için XD Fusion Pro imaj motoru ve yüksek ışık alımı ile çalışan f/1,4 geniş diyafram ile donatıldı.

Akıllı diyafram, otomatik modda tanımlanan sahne ve çekim senaryosu ile diyafram boyutuna uyacak biçimde ayarlanır. Profesyonel moda geçmek, alan derinliğini ve bulanıklık derecesini manuel olarak ayarlamanıza imkan tanır. Yeni Mate 50 Pro sayesinde tüm fotoğraf tutkunları harika cilt tonları, doku ve mükemmel bokeh efekti, büyüleyici ve canlı görüntüler, keskin ön plan ve doğal bulanık art plan ile süper makro çekimler ve düşük ışıkta gelişmiş gece modu sayesinde zifiri karanlık şartlarda bile eksiksiz fotoğraflar ile harikulâde portreler çekebilecekler.

Yeni Mate 50 Pro, İsviçre’nin SGS şirketinin beş yıldızlı cam düşme direnci sertifikasının doğrulandığı üzere, aygıtı daha esnek ve düşmeye karşı sağlam kılan “Kunlun Glass” ekran camıyla birlikte gelir. Bu, Mate 50 Pro’yu şimdiye kadar bu sertifikayı alan birinci akıllı telefon yapıyor ve materyal bilimi alanında bir öbür HUAWEI atılımına işaret ediyor.

HUAWEI’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu, su altında 6 metreye kadar IP68 dereceli su direncini de destekleyerek ıslak ve tozlu ortamların kolaylıkla üstesinden gelmesini sağlıyor.

HUAWEI Mate 50 Pro, performansı kıymetli ölçüde artıran en son teknolojiyi bir ortaya getiriyor ve zahmetsiz tek dokunuşla gezinme ile günlük etkileşimleri kolaylaştıran EMUI 13 ile çalışıyor.



Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alan Huawei Mate 50 Pro, 8 GB RAM’e sahip. Telefon dahili depolama alanı konusunda ise iki farklı seçenekle geliyor: 256 GB ya da 512 GB.

Ekran tarafına geldiğimizde karşımıza 6.74 inçlik OLED bir ekran çıkıyor. Bu ekranın yenilenme suratı 120 Hz, çözünürlüğü ise 1212 x 2616 piksel.

Son olarak batarya tarafına geldiğimizde karşımıza 4700 mAh’lık bir batarya çıkıyor. Telefonda 66W süratli şarj özelliği bulunuyor. Kablosuz şarjda ise şarj suratı 50W.

HUAWEI’nin Türkiye sitesinde de listelenmeye başlanan Mate 50 Pro’nun şimdi fiyatı açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir