Zakharyan’dan Galatasaraylıları üzecek açıklama!

Transfer çalışmalarını sürdüren ve Dinamo Moskova’nın yıldız orta saha oyuncusu Arsen Zakharyan için teklif yapan Galatasaray’a olumsuz cevap geldi.

Sarı-kırmızılı idare 19 yaşındaki futbolcu için Dinamo Moskova’ya 4 yıl vadeyle ödeme yapma kaydı ile 12 milyon Euro’luk bir teklif sundu ve Rus grubunun karşılığını beklemeye geçti. Lakin Arsen Zakharyan kararını açıkladı.

‘Galatasaray’a gitmeyeceğim’

Adı Chelsea ile de anılan Arsen Zakharyan, Rus basınından Championat’a yaptığı açıklamada “Kariyerime Galatasaray’da devam etme seçeneğini şahsî nedenlerden ötürü düşünmüyorum.” tabirlerini kullandı.

Öte yandan Arsen Zakharyan’ın kardeşi David Zakharyan ise “Yalnızca bir cümle söyleyebilirim; bu yüzde bin yalan!” açıklamasını yaptı.

Daha düzgün bir lig istiyor

Dinamo Moskova İdare Konseyi Üyesi Sergey Stepashin hususla ilgili açıklamasında “Galatasaray’a transfer haberleri katiyetle palavra. Chelsea’ye transferi kelam konusuydu fakat Rusya’ya olan ambargo nedeniyle gidemedi. Kendini fizikî ve zihinsel olarak güçlendirmesi gerekiyor. Avrupa’da daha büyük bir ligde oynamayı düşünüyor, Türkiye Ligi’ne gitmesi bana nazaran kelam konusu değil” diye konuştu.

Bu ortada Dinamo Moskova Kulübü, Arsen Zakharyan’ın idman imgelerini paylaşarak “Arsen Zakharyan burada ve bizimle” bildirisi verildi.

Çok âlâ performans

Asıl mevkisi 10 numara olan ve orta sahanın solunda ve sağında da vazife yapabilen Zakharyan bu dönem D.Moskova ile 16’sı ligde 6’sı Rusya Kupası’nda 22 maçta misyon yaparken 3 gol, 6 asistle 9 gole direkt katkı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir