BUSİAD Ata’nın huzuruna çıktı

ANKARA (İGFA) – BUSİAD İdare Konseyi ve üyelerinden oluşan bir küme, dün Ankara’ya giderek, Anıtkabir’de Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda, Cumhuriyete olan bağlılıklarını bir sefer daha tabir ettiler.

BUSİAD Heyeti, resmi merasimle Aslanlı yoldan geçerek, Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıkarak, mozolesine çelenk bırakıp hürmet duruşunda bulundu. Resmi merasimin akabinde, BUSİAD İdare Konseyi Lideri Buğra Küçükkayalar, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, temellerini attığınız, Bursa endüstrisi ve iş dünyasının üyeleri olarak, Bursa Endüstrici ve İşinsanları Derneğimizin 45., Cumhuriyetimizin 100. yılında, huzurunuza çıkmaktan büyük onur duymaktayız.

Gerçek bağımsızlığın, ekonomik bağımsızlıkla sağlanabileceğine olan inancınız ve onun sonucu olarak endüstrileşme atılımında, 100 yıl evvel kentimizin bereketli topraklarına attığınız endüstrileşme tohumu ile Bursa’mıza verdiğiniz özel ehemmiyet, geçen 100 yılda karşılığını vermiş, bugün kentimizin sembolü ulu bir çınar olarak iktisattaki güçlü yerini almıştır.

Bursa iş dünyası olarak, akıl ve bilimin ışığında; yeterli eğitilmiş, çağı yakalamış ve hatta çağı belirleyen bir toplum olmak amacınızda yürümeye devam ediyoruz.

Bu amaca ulaşmak için Cumhuriyetimizin temel prensiplerinin sarsılmaz savunucuları olarak karşınızda bulunurken, laikliğin, demokrasinin, hukukun üstünlüğünün, özgür niyetin ve rasyonel aklın, hayatın her alanında hak ettiği yeri bulması için çalışmaya kelam veriyoruz.

Kadının, hak ettiği yerde olmadığı bir toplumun ilerleyemeyeceğini bilerek, geleceğimizi gençlere emanet etme anlayışıyla, çağın gerektirdiği, dijital, yeşil ve toplumsal dönüşüm çalışmalarına özel kıymet veriyoruz.

Biliyoruz ki, akıl ve bilimle çıkılan yoldan muvaffakiyet elde edilir.

Büyük Atatürk, bize bıraktığın Cumhuriyet 100 yıldır dimdik ayakta. Sizler kurdunuz bizler onu gelecek kuşaklara daha uygun bırakmanın bayrak yarışında azimle çalışacağız.

En içten sevgi, hürmet ve minnet hislerimizle.”

Buğra Küçükkayalar, yazdıklarını okuyarak imzaladıktan sonra, BUSİAD Heyeti ziyaretini Anıtkabir önünde toplu fotoğraf çektirerek ölümsüzleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir