CHP grubu toplandı

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde milletvekilleriyle bir ortaya geldi. Bu toplantının akabinde Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek olan Kılıçdaroğlu’nun 2 Mart’ta yapılacak Millet İttifakı toplantısı öncesi aday belirleme ve seçim ittifakı üzere hususlarda partisinin heyetlerinden tam yetki alması bekleniyor.

MİLLET İTTİFAKI TOPLANTISI ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU’NA TAM YETKİ

Deprem bölgesinde misyonlu olan milletvekillerinin çevrimiçi katıldığı basına kapalı küme toplantısında birinci gündem sarsıntı ve sonrasında atılacak adımlar. Toplantının bir öteki gündemi de 14 Mayıs’ta yapılma ihtimali güçlenen seçimler. Seçimlere giden süreçte atılacak adımların tartışıldığı toplantıda, Millet İttifakı’nın gündemindeki cumhurbaşkanı adaylığı, geçiş süreci idare hali ve seçim ittifakları ele alınıyor. Millet İttifakı önderlerinin 2 Mart’ta bir ortaya geleceği toplantı öncesi CHP Genel Başkanı’nın, tüm bu mevzularda karar almak için milletvekillerinden tam yetki alması bekleniyor.

CHP PM’DE DE GÜNDEM SARSINTI VE SEÇİM

Kılıçdaroğlu, öğlenden sonra da Parti Meclisi toplantısına başkanlık edecek ve bu toplantıda da gündem sarsıntı, yaklaşan seçimler ve Millet İttifakı’nın 2 Mart toplantısı olacak. CHP başkanı Parti Meclisi üyelerinden de adaylık, geçiş sürecinin idare biçimi üzere hususlarda karar almak için tam yetki verilmesi alması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu’nun 2 Mart toplantısına partisinin tüm konseylerinden tam yetki alarak katılması bekleniyor.

CHP Kümesinin sarsıntı ve seçim gündemiyle yaptığı Meclis kümesi toplantısı yaklaşık 3 saat sürdü. CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı adayı ve ittifak için yetkinin konuşulduğu toplantının akabinde üç küme başkanvekili parti genel merkezinde açıklama yapacak. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir