Kayseri Büyükşehir’den kayak turizmine destek

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın turizmin amiral gemisi olarak nitelendirdiği Erciyes’te kayak merkezi bünyesinde verilen hizmet kalitesini artırmaya yönelik çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde KAYMEK A.Ş., Erciyes A.Ş. ve KAYBORDER ortasında “Eğitimler Düzenlenmesine İlişkin” iş birliği protokolü imzalanmıştı.

İNGİLİZCE A1 DÜZEYİ KURSU

KAYMEK A.Ş. Erciyes A.Ş. ve Snowboard Öğretmenleri Derneği ortasında “Eğitimler Düzenlenmesine İlişkin” İş Birliği Protokolü çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi, kayak ve snowboard eğitimi veren KAYBORDER’e üye eğitmenlerin kendilerini geliştirmeleri emeli ile Kayak Eğitmenleri Eğitim Programı’na başladı.

Bu kapsamda, kayak ve snowboard eğitimi veren KAYBORDER’e üye eğitmenlere yöneik KAYMEK bünyesinde İngilizce A1 Düzeyi kursu da düzenleniyor.

Kayseri’de turizm dalının yetişmiş eleman gereksinimini karşılayarak verilen eğitimler sonrasında turizm bölümüne dolaylı katkı sağlamak emeliyle düzenlenecek olan İngilizce A1 Düzeyi kursu toplamda 120 saat sürecek.

KAYMEK A.Ş., Erciyes A.Ş. ve KAYBORDER iş birliğinde gerekli istişareler sonucunda belirlenen çeşitli branşlarda kursların verileceği eğitimlerin birinci gününe AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Erciyes A.Ş. İdare Konseyi Lideri Hamdi Elcuman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve KAYMEK A.Ş. İdare Heyeti Lideri Serdar Öztürk, İşletme ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın ve Kayseri Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Lideri Numan Değirmenci de katıldı.

Yabancı lisan, kayak ve turizm mevzularıyla alakalı eğitimler sonucunda kursları muvaffakiyet ile tamamlayan kursiyerlere kursun açılma biçimine bağlı olarak MEB onaylı Kurs Bitirme Dokümanı yahut KAYMEK İştirak Dokümanı takdim edilecek.

Büyükşehir, kelam konusu protokol kapsamında verilen eğitimlerle turizm dalına dolaylı katkı sağlamayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir