Nilüfer’in sultanları lige hazırlanıyor

BURSA (İGFA) – Türkiye’yi bu yıl Avrupa’da CEV Challenge Cup’ta temsil edecek olan Nilüfer Belediyespor Bayan Voleybol Grubu, yeni dönem öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Vital Heynen antrenörlüğünde yeni döneme sıkı bir formda hazırlanan Nilüfer’in sultanları, hazırlık maçlarıyla da kadronun son durumunu görme fırsatı buluyor. Nilüfer Belediyespor, Aydın Büyükşehir Belediyespor ile hazırlık maçı yaptı. Yabancı oyuncuları Oleksandra Milenko ve Maria Yordanova’nın ülkelerinin ulusal maçları nedeniyle takımda olmadığı maçta Nilüfer Belediyespor, rakibini Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda ağırladı. Birinci sete Nilüfer’in sultanları Laura Künzler’in servis tipinde 4-0’lık seri ile tesirli bir başlangıç yaptı. İlerleyen dakikalarda Aydın Büyükşehir Belediyespor, Nilüferli voleybolcuların defans zaafından faydalanarak oyunda dengeyi kurdu. Tesirli ataklarını sayıya çeviren Aydın grubu, set ortasına 16-8 önde girdi. Set sonlarında Nilüfer’in sultanları, oyun denetimini ele alsa da skor farkını kapatamadı ve birinci set 25-19 Aydın Büyükşehir Belediyespor üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci set karşılıklı sayılarla başladı. Başa baş geçen sette Nilüfer’in Fransız pasör çaprazı Lucille Gicquel oyuna tartısını koydu ve arka arda aldığı sayılarla mavi yeşil beyazlı grubun farkı açmasını sağladı. İkinci seti 25-20 önde tamamlayan Nilüfer Belediyespor, maçta durumu 1-1’e taşıdı.

Üçüncü set, büsbütün Nilüferli voleybolcuların üstünlüğüyle geçildi. Nilüfer Belediyespor bu seti 25-10 üstünlükle tamamladı ve setlerde 2-1 öne geçti. Her iki ekip da genç oyuncularına talih verdiği müsabakanın 4. setinde de, çekişmeli ve heyecanlı bir çaba oldu. Set sonuna 24-24 eşitlikle girildi. Uzatma sayılarında Ege temsilcisi, 27-25 öne geçerek bu seti aldı ve setlerde 2-2’lik eşitlik sağlandı. Müsabaka öncesi her iki grup antrenörünün 4 set üzerinden oynamak üzere anlaştığı maç 2-2’lik eşitlikle sona erdi.

Karşılaşma sonrası her iki kadro oyuncularını kutlayan Nilüfer Belediyespor Kulübü Lideri Tamer İşler, “Vodafone Sultanlar Ligi’nde Bursa’nın tek temsilcisiyiz. Maksadımız birinci 5 grup içinde yer alarak, geçen yıl yakaladığımız başarıyı sürdürmek. CEV Challenge Kupası’nda da Bursalılar’a Avrupa Kupası finali izletmek istiyoruz” diyerek, yeni dönemde tüm voleybol severleri maçlara davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir