Sahte doktor, doğum gününde kendisine çelenk göndermiş: “Çapa’nın gururu seni seviyoruz”

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve başka tabiplerin şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra uydurma diploma ile hastanede misyon yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz’ın, doğum gününde Çapa’dan gelmiş üzere kendi ismine çelenk yaptırdığı ortaya çıktı. 

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki devlet hastanesinde vazife yapan sahte hekim Ayşe Özkiraz’ın,  hastanenin poliklinik odasında kimi hekim ve hemşirelerle kutladığı doğum gününde; bir internet sitesi üzerinden kendisine çelenk sipariş vererek, “Çapa’nın gururu, seni seviyoruz. Düzgün ki doğdun doktor” yazdırdığı ortaya çıktı.

Sahte hekimin kendine “Sağlık dolu yıllara canım dostumuz. Seni çok seviyoruz. Doğum günün kutlu olsun. Tabipler tayps” notuyla gönderdiği çiçek için kredi kartından 350 lira ödeme yaptığı öğrenildi.  

Çiçekçiden 350 liralık harcama sonrası açığa çıkan gelişmede, çiçek dükkanı sahibi Onur Demirbağ, bahisle ilgili olarak, “20 Ekim günü online web sitemizden Hekim Ayşem ismine bir sipariş oluşturuldu. Üzerine de ‘Çapa’nın gururu, tabip Ayşem’ diye not düşüldü. Biz siparişi hazırladıktan sonra Çerkezköy Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniği’ne teslimatımızı yaptık. Düzmece tabip olayını duyunca şok olduk. Birinci kere bu türlü bir olayla karşılaştık. İnşallah bundan sonra da karşılaşmayız. Not olarak çiçeğe ‘Yeni işiniz iyi olsun, doğum günün kutlu olsun, tabipler tayps’ yazıldı. 350 TL’lik ödeme yapıldı kredi kartından” dedi. (İHA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir